„Jestem z tobą”

Taki tytuł nosi spektakl w reżyserii Adama Woronowicza oparty na „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, który 5 października br. o godzinie 19.00 będzie można zobaczyć w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – Aula św. Jana Pawła II. Spektakl – jak piszą jego twórcy – „opowiada historię młodej dziewczyny, która zostawiła za sobą całe dotychczasowe życie, aby pójść za głosem, który słyszy we własnej duszy. Wchodzi na drogę, na której poznaje Kogoś niezwykłego, Kogoś, kogo pokocha bez granic”. W spektaklu grają: Aleksandra Posielężna, Karol Górski i Piotr Bondyra. Muzykę napisała Daria Grzegorz.

„Ten temat nas dotknął i nie będę ukrywał, mnie też osobiście dotknął – wyznał Adam Woronowicz. – Byłem w jakiś sposób zachwycony tym, że i Karol i Ola się tego podjęli i chcieli się z tym zmierzyć”. Po premierze swoim doświadczeniem na Facebooku dzieli się widzowie: „Dużo oglądałem, dużo czytałem o Siostrze Faustynie, ale sztuka: ,,Jestem z tobą”, to najlepszy obraz, jaki widziałem kiedykolwiek. Gra młodych aktorów: Oli i Karola robi ogromne wrażenie”. „Wielkie dzieło, wiele Miłości i wiele pokory. Polecam każdemu.”.

Na spektakl w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zapraszają siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z okazji 80. rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny. Wstęp wolny.