Pieszo z Jasnej Góry do Łagiewnik

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po uroczystości Bożego Ciała, w tym roku 22 czerwca z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyrusza XVIII Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Pielgrzymowanie rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą Świętą przed cudownym obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. W tym roku szczególną intencją pątników będzie więc modlitwa za Ojczyznę: „Aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i świętości”. Trasa pielgrzymki przebiegać będzie przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej z uwzględnieniem Szlaku Orlich Gniazd i licznych Sanktuariów m.in. Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy, Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach. 27 czerwca br. pielgrzymi przybędą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Krakowie-Łagiewnikach. 28 czerwca o godzinie 7.00, w Święto Najświętszego Serca Jezusowego, uroczysta Msza Święta w łagiewnickim Sanktuarium zakończy wspólne pielgrzymowanie. Opiekunowie duchowni i kierownicy pielgrzymki: ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski oraz organizator: Fundacja Promień Miłosierdzia serdecznie zapraszają do wspólnego pielgrzymowania lub łączności duchowej z pątnikami w modlitwie za Kościół i Ojczyznę.