W dniach 26-28 czerwca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się rekolekcje dla kobiet, których tematem będzie: „Samotność i odrzucenie – rany kobiecego serca”. Mottem będą słowa św. Faustyny: „Jezu, Przyjacielu serca samotnego, Tyś przystanią moją, Tyś pokojem moim, Tyś jedynym ratunkiem moim, Tyś uspokojeniem w chwilach walk i zwątpień morza” (Dz. 247). Wrażliwość, czułość, otwartość na drugiego człowieka są szczególnymi cechami kobiecego serca. Kryje się w nich jednak pewna kruchość, podatność na zranienie, zwłaszcza z powodu samotności i odrzucenia. Jednak z każdą raną można przyjść do Jezusa, który – jak dobry lekarz – znajduje zawsze najlepsze lekarstwo na bóle ludzkich serc. Rekolekcje poprowadzi s. M. Gaudia Skass, rzecznik prasowy Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, od wielu lat zaangażowana w głoszenie orędzia Miłosierdzia w łagiewnickim Sanktuarium i na misjach.
Rekolekcje dla kobiet w łagiewnickim Sanktuarium
