Relikwie św. Faustyny w roku 2019

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które jest jedynym kustoszem relikwii św. Siostry Faustyny, w roku 2019 przekazało 170 cząstek relikwii (162 relikwii ex ossibus – z kości oraz 8 z habitu) do 36 krajów świata, w tym po raz pierwszy do Beninu. W Europie Apostołka Bożego Miłosierdzia w znaku relikwii powędrowała do 14 krajów, w obu Amerykach – do 9 krajów (USA, Brazylia, Argentyna, Wenezuela, Peru, Kolumbia, Meksyk, Kanada i Perto Rico). W Afryce jej relikwie przyjęto do kościołów w 5 krajach: Benin, Burkina Faso, Nigeria, Madagaskar, Togo.  Natomiast w Azji relikwie św. Faustyny przekazano do 9 kościołów w 6 krajach: Filipiny (1), Chiny (1), Indie (2), Liban (2), Sri Lanka (1), Syria (1).

Święta Siostra Faustyna w znaku relikwii jest już obecna w 127 krajach na wszystkich kontynentach, w 5569 kościołach, sanktuariach czy kaplicach, w których w sposób szczególny oddawana jest cześć Bożemu Miłosierdziu.