Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach – program

Święto Miłosierdzia, zgodnie z życzeniem Jezusa przekazanym przez św. Siostrę Faustynę i decyzjami Ojca Świętego Jana Pawła II, obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy (tym roku – 7 kwietnia). Centralne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Poprzedza je nowenna z Koronki do Miłosierdzia Bożego odprawiana od Wielkiego Piątku, a bezpośrednio – nocne czuwanie, które rozpoczyna się w bazylice w sobotę o 18:00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca.

Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będą celebrowanie według następującego programu:

24.00 – Msza Święta, bp Janusz Mastalski (bazylika)
6.00 – Msza Święta, ks. Michał Kania, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej  (bazylika).
8.00 – Msza Święta, bp Damian Muskus OFM (bazylika).

10.00 – Msza Święta, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski (ołtarz polowy przed bazyliką) – TVP 1. Podczas tej Mszy Świętej zostanie poświęcony Dzwon Nadziei do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii.

10.30 – Msza Święta w języku angielskim.

12.30 – Msza Święta, ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II (bazylika).

15.00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego – ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium, oraz siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (bazylika) –Transmisja: TV Trwam, EWTN i TV Republika oraz kilkanaście rozgłośni radiowych.

16.00 – Msza Święta, kard. Stanisław Dziwisz (bazylika).
18.00 – Msza Święta, bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP (bazylika).
19.00 – o. Grzegorz Zembroń, prowincjał misjonarzy saletynów (kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny).

Msze Święte z bazyliki będą transmitowane przez TV Milosierdzie na stronie Rektoratu Sanktuarium: www.milosierdzie.pl , natomiast Msza św. o 19:00 oraz nawiedzenie przez pielgrzymów łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu św. Siostry Faustyny – transmisja on-line na stronie: www.faustyna.pl, You Tube.