Szlakiem św. Faustyny w Krakowie

Do Krakowa św. Siostra Faustyna przyjechała po raz pierwszy w styczniu 1926 roku. W tym mieście spędziła ponad 5 lat życia. Na stałe mieszkała w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach, ale przebywała też w innych miejscach, dlatego podążając jej śladami w tym królewskim mieście trzeba nawiedzić: kościół św. Józefa w Podgórzu – dawną parafię łagiewnickiego klasztoru, bazylikę Serca Jezusowego, gdzie św. Faustyna uczestniczyła w dorocznej procesji do Serca Bożego, kamienicę przy ul. Szewskiej 22, w której mieściło się wydawnictwo J. Cebulskiego, gdzie drukowane były pierwsze obrazki Jezusa Miłosiernego i modlitwy z „Dzienniczka” Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz bazylika Mariacka, w której modliła się po wizycie w drukarni. Ważne miejsce na tym szlaku ma szpital im. Jana Pawła II (dawniej: Miejskie Zakłady Sanitarne) na Prądniku, w którym spędziła ponad 8 miesięcy na kuracji. Zachowała się szpitalna kaplica, a w niej zaznaczone miejsce jej codziennej modlitwy. Szlak św. Siostry w Krakowie ma w swej ofercie także Urząd Miasta, który wydał w kilku językach foldery dla osób podążających jej śladami. Więcej.