Szlakiem św. Siostry Faustyny – Aleksandrów Łódzki

W wieku 16 lat Helena Kowalska po raz pierwszy opuściła rodzinny dom w Głogowcu i udała się na służbę do państwa Leokadii i Kazimierza Bryszewskich w Aleksandrowie Łódzkim, którzy w tym miasteczku przy ul. Parzęczewskiej, dziś 1 Maja 7, prowadzili piekarnię i sklep z pieczywem. Zachował się dom państwa Bryszewskich, który zamieszkują obecnie inne rodziny, a przede wszystkim kościół św. Rafała, w którym przyszła Apostołka Bożego Miłosierdzia w lutym 1922 roku przyjęła sakrament bierzmowania. W ostatnich latach w tym miejscu spotyka się bierzmowana młodzież archidiecezji łódzkiej i młodzi przygotowujący się do przyjęcia tego sakramentu. Niegdyś miasto przemysłu tkackiego o ciekawej historii i kulturze, w którym był ważny ośrodek religijny rabinów chasydzkich – cadyków, a także kościół ewangelicki, dziś przyjmuje pielgrzymów podążających śladami św. Siostry Faustyny. Więcej.