Szlakiem św. Siostry Faustyny – Płock

Bardzo ważnym miejscem na szlaku życia św. Faustyny jest Płock, bo w tym mieście w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku zaczęła się jej prorocka misja. Tu miało pierwsze objawienie obrazu Jezusa Miłosiernego i tu otrzymała Jego polecenie, by w Kościele ustanowiono święto Bożego Miłosierdzia. To miejsce od 2000 roku jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym aktualnie wznosi się nową świątynię z zapleczem dla apostołów Bożego Miłosierdzia i pielgrzymów tak licznie nawiedzających to miejsce. W Płocku warto nawiedzić Stary Rynek, katedrę i kościół św. Bartłomieja, gdyż i tam stanęły stopy Apostołki Bożego Miłosierdzia, która w czasie pobytu w płockim klasztorze w latach 1930-1932 wraz z siostrami uczestniczyła w uroczystościach religijnych. Natomiast z okna swej celi widziała słynną „Małachowiankę”, czyli najstarszą z istniejących w Polsce szkół średnich, założoną w 1180 roku, która sąsiaduje z klasztorem. Z Płocka śladami św. Faustyny można pojechać 10 km do klasztoru Zgromadzenia w Białej, w którym kilkakrotnie przebywała. Więcej.