Szlakiem św. Siostry Faustyny – Świnice Warckie

Podążając śladami św. Siostry Faustyny, z jej rodzinnego domu w Głogowcu przejdziemy trasę blisko dwóch kilometrów do kościoła parafialnego w Świnicach Warckich, którą z rodzicami i rodzeństwem w niedziele przemierzała Helenka Kowalska. Potem codziennie szła ta drogą do szkoły. W kościele zachowała się chrzcielnica, przy której w drugim dniu po narodzinach – 27 sierpnia 1905 roku – stała się dzieckiem Boga i została włączona do wspólnoty Kościoła. Jest także konfesjonał, który pamięta jej pierwszą spowiedź świętą i kolejne spowiedzi w latach dziecięcych. W tym kościele po raz pierwszy przyjęła Jezusa w Komunii św. i usłyszała głos powołania do służby Bożej. Dzisiaj ten wiejski kościół pod wezwaniem św. Kazimierza jest Sanktuarium Chrztu i Urodzin św. Siostry Faustyny, który licznie nawiedzają pielgrzymi z kraju i świata. Niestety, nie zachowała się szkoła otwarta po czasach zaboru rosyjskiego w 1917 roku, do której przez trzy lata chodziła Apostołka Miłosierdzia Bożego. Więcej.