Wspomnienie św. Faustyny w kalendarzu liturgicznym

Papież Franciszek, biorąc pod uwagę wpływ duchowości i misji  św. Siostry Faustyny Kowalskiej na życie całego Kościoła, zainspirowanie Apostolskiego Ruchu Bożego Miłosierdzia, który wyrósł z jej charyzmatu i doświadczenia mistycznego dla głoszenia i wypraszania miłosierdzia Bożego dla świata, a także biorąc pod uwagę petycje i prośby pasterzy, zakonnic i zakonników oraz stowarzyszeń wiernych, zarządził, aby jej imię zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października. Dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów został opublikowany 18 maja 2020 roku, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który ustanowił w Kościele święto Miłosierdzia, a orędzie Miłosierdzia zapisane w „Dzienniczku”  dał światu na trzecie tysiąclecie wiary.

Pełny tekst dokumentu na stronie KEP.