Mapa Sanktuarium pod tekstem

Drogi Pielgrzymie, jeśli tu rozpoczynasz pobyt w łagiewnickim Sanktuarium, to witamy serdecznie i zapraszamy do poznania skarbu, jaki Bóg złożył w tym świętym miejscu wraz ze śmiercią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jeśli tutaj kończy się Twoje pielgrzymowanie, to zabierz z tego miejsca orędzie o Bożym miłosierdziu, aby Cię umacniało, przynosiło radość w codzienności, i abyś mógł się dzielić nim z innymi, których spotkasz na drodze swego życia.

Zmęczony podróżą lub zwiedzaniem łagiewnickiego Sanktuarium możesz odpocząć w tym „Domu św. Siostry Faustyny”, w restauracji, którą dla pielgrzymów prowadzą siostry ze Zgromadzenia matki Bożej Miłosierdzia, oferując posiłki według zakonnych receptur. Warto w tym miejscu uświadomić sobie, że św. Faustyna pierwsze lata swego pobytu w Krakowie posługiwała właśnie w kuchni, przygotowując posiłki dla sióstr i wychowanek. Początkowo nie mogła sobie poradzić z odcedzaniem ziemniaków, gdyż gotowano je w bardzo dużych garnkach. Żaliła się więc Panu Jezusowi na brak sił, a On obiecał: Od dziś będzie ci to przychodziło z wielką łatwością. Wzmocnię twoje siły. Wieczorem, ufna w słowa Pana, kiedy przyszedł czas odlewania kartofli z całą swobodą wzięła garnek i odcedziła wodę. Gdy zdjęła pokrywę, żeby kartofle odparowały, zobaczyła w garnku całe pęki pięknych czerwonych róż, jakich nigdy jeszcze nie widziała, i usłyszała słowa Jezusa: Taką ciężką twoją pracę zamieniam na bukiety najpiękniejszych kwiatów, a woń ich wznosi się do tronu Mojego (Dz. 65).

Trudno w tak krótkim czasie, nawiedzając różne miejsca w łagiewnickim Sanktuarium, opowiedzieć wszystko o życiu, misji i szkole duchowości św. Siostry Faustyny oraz o tym świętym miejscu, o posłudze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i kapłanów, a także o doświadczeniach tysięcy ludzi, którzy tutaj spotkali żywego Boga, doświadczyli Jego miłosierdzia i skorzystali z możnego wstawiennictwa św. Siostry Faustyny. Dlatego odsyłamy na źródłową stronę internetową: faustyna.pl i jej wszystkie wersje językowe, a także do publikacji książkowych i medialnych, które przygotowało nasze Zgromadzenie, aby dzielić się tym darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła, jak o św. Faustynie powiedział św. Jan Paweł II. W pasażu handlowym przy bazylice znajduje się księgarnia Wydawnictwa Misericordia, w której można nabyć m.in. „Dzienniczek” św. Faustyny w wielu językach oraz malarskie kopie i reprodukcje łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy do włączenia się w misję głoszenia światu orędzia Miłosierdzia wraz z naszym Zgromadzeniem w stowarzyszeniu „Faustinum” czy w inny sposób, choćby przez wspieranie dzieł, które prowadzone są w tym Sanktuarium i jego rozbudowy.

Informacje

Miejsca noclegowe

Dom św. Siostry Faustyny” – prowadzą siostry.
Dom duszpasterski – prowadzi Rektorat Sanktuarium.

Posiłki

Restauracja „Dom św. Siostry Faustyny” (przy parkingu autokarowym prowadzą siostry).
Restauracja w Domu duszpasterskim (przy ul. Siostry Faustyny prowadzi Rektorat).

Zgłaszanie pielgrzymek

Furta klasztorna.

Pamiątki

Sklep wydawnictwa Misericordia
Upominki z Łagiewnik

Więcej o Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i jego posłudze apostolskiej: www.faustyna.pl
Więcej o Rektoracie Sanktuarium i posłudze duszpasterskiej: www.misericordia.eu

  1. Główne wejście do Sanktuarium
  2. „Dom św. Siostry Faustyny”noclegi, muzeum
  3. Klasztor
  4. „Antoninek” stowarzyszenie „Faustinum”
  5. Kaplica Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny
  6. Oratorium – miejsce śmierci św. Faustyny
  7. Kaplica Męki Pańskiej
  8. Bazylika Bożego Miłosierdzia
  9. Kaplica św. Siostry Faustyny – włoska
  10. Kaplica Communio Sanctorum – węgierska
  11. Kaplica św. Andrzeja – grekokatolicka
  12. Kaplica Świętego Krzyża – niemiecka
  13. Kaplica Matki Boskiej Siedmiobolesnej – słowacka
  14. Kaplica Wieczystej Adoracji
  15. Wieża widokowa
  16. Cmentarz zakonny
  17. Dom św. Siostry Faustyny” – restauracja, pamiątki, prelekcje
  18. Dom duszpasterski – noclegi, restauracja
  19. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. św. Siostry Faustyny
  20. Punkt informacyjny
  21. Pasaż handlowy – sklep wydawnictwa Misericordia
  22. Aula św. Jana Pawła II
  23. Parking – samochody osobowe
  24. Parking – autokary i samochody osobowe
  25. Toalety
  26. Most Miłosierdzia – przejście do Sanktuarium św. Jana Pawła II i na przystanek   tramwajowy.

Opracowanie „Przewodnika”
s. M. Elżbieta Siepak ISMM