Mapa Sanktuarium pod tekstem

Obok bazyliki znajduje się Kaplica Wieczystej Adoracji, zbudowana według projektu Witolda Cęckiewicza. Przypomina rotundę z przeszklonymi od góry do dołu oknami witrażowymi z elementami kwiatowymi. W centralnym miejscu ustawiony jest ołtarz w kształcie płonącego ognia, w którym jest umieszczona monstrancja. Nad nią płonie wieczysta lampka z ogniem Miłosierdzia, który w 2003 roku zapalił papież Jan Paweł II na znak rozchodzącego się z tego miejsca na cały świat orędzia o Bożym miłosierdziu. Kaplica została poświęcona przez kard. Franciszka Macharskiego w Święto Miłosierdzia 2004 roku i wówczas rozpoczęła się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rok później spełniło się pragnienie papieża Jana Pawła II, związane z wieczystą adoracją Najświętszego Sakramentu w tym Sanktuarium. W liście przygotowanym na Święto Miłosierdzia na dwa dni przed swoją śmiercią, więc jakby w testamencie, napisał: Cieszę się, że w tę niedzielę rozpocznie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Nic tak jak eucharystyczna obecność Pana nie uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Niech zatem ta obecność będzie dla wszystkich pielgrzymów źródłem mocy i nadziei. Od tamtej pory łagiewnickie Sanktuarium otwarte jest w dzień i w nocy, a pielgrzymi modlą się przed Najświętszym Sakramentem, wypraszając miłosierdzie Boże dla siebie, Kościoła świętego, naszej Ojczyzny i całego świata.

Ujrzałam Pana Jezusa wystawionego w monstrancji – wyznała Siostra Faustyna – na miejscu monstrancji widziałam chwalebne oblicze Pana i powiedział mi Pan: „Co ty widzisz w rzeczywistości, dusze te widzą przez wiarę” (Dz. 1420). Każdą wolną chwilę spędzała więc u stóp Jezusa w Najświętszym Sakramencie, bo On był jej Mistrzem.  O wszystko się Go pytam – pisała – o wszystkim Mu mówię, tu czerpię siłę i światło, tu uczę się wszystkiego, tu mi przychodzą światła, jak postępować z bliźnimi (Dz. 704).

Doświadczenie duchowe św. Faustyny pozwala lepiej zrozumieć tajemnicę miłosierdzia Bożego w Eucharystii, sakramentach św., słowie Bożym i Kościele świętym, który kochała jak matkę i Mistyczne Ciało Chrystusa. Dlatego mówiła, że odbija się w nim każdy dobry gest wierzącego, nawet tak niewielki jak uśmiech czy poruszenie ręki, oraz każda jego niewierność i grzech. O, jak  bardzo kocham  Kościół święty i wszystkich w nim żyjących – wyznawała – patrzę na nich jako na żywe członki Chrystusa, który  jest głową ich.  Zapalam  się miłością z miłującymi, cierpię z cierpiącymi, ból mnie trawi, patrząc na oziębłych i niewdzięcznych; wtenczas staram się o taką miłość ku Bogu, aby Mu wynagrodzić za tych, którzy Go nie miłują (Dz. 481).

Od 2021 roku z Kaplicy Wieczystej Adoracji prowadzona jest całodobowa transmisja.

 1. Główne wejście do Sanktuarium
 2. „Dom św. Siostry Faustyny”noclegi, muzeum
 3. Klasztor
 4. „Antoninek” stowarzyszenie „Faustinum”
 5. Kaplica Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny
 6. Oratorium – miejsce śmierci św. Faustyny
 7. Kaplica Męki Pańskiej
 8. Bazylika Bożego Miłosierdzia
 9. Kaplica św. Siostry Faustyny – włoska
 10. Kaplica Communio Sanctorum – węgierska
 11. Kaplica św. Andrzeja – grekokatolicka
 12. Kaplica Świętego Krzyża – niemiecka
 13. Kaplica Matki Boskiej Siedmiobolesnej – słowacka
 14. Kaplica Wieczystej Adoracji
 15. Wieża widokowa
 16. Cmentarz zakonny
 17. Dom św. Siostry Faustyny” – restauracja, pamiątki, prelekcje
 18. Dom duszpasterski – noclegi, restauracja
 19. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. św. Siostry Faustyny
 20. Punkt informacyjny
 21. Pasaż handlowy – sklep wydawnictwa Misericordia
 22. Aula św. Jana Pawła II
 23. Parking – samochody osobowe
 24. Parking – autokary i samochody osobowe
 25. Toalety
 26. Most Miłosierdzia – przejście do Sanktuarium św. Jana Pawła II i na przystanek   tramwajowy.